Zajęcia dodatkowe

W przedszkolu Radosne Słoneczko realizujemy zajęcia dodatkowe w ramach opłaty podstawowej.

Języki obce

Wszystkie przedszkolaki uczą się trzech języków obcych: angielskiego, niemieckiego oraz włoskiego. Zajęcia prowadzone są w formie zabawy, poprzez naukę piosenek, wyliczanek, w miłej atmosferze.

Nauka tańca

Zajęcia taneczne są formą zabawy ruchowej dzięki, której dzieci uczą się wyrażać muzykę ruchem oraz wyrabiają sobie poczucie rytmu.

Zajęcia sportowe

Zajęcia sportowe Kids Training Academy rozwijają dzieci w wielu kierunkach i przystosowują je do uprawiania wielu dyscyplin sportowych.

Kodowanie

Kodowanie to połączenie zabawy ze zdobywaniem umiejętności programowania, które w początkowym etapie rozpoczyna się od zabaw bez używania komputera.

Zajęcia muzyczno - ruchowe

Zajęcia muzyczne obejmują naukę śpiewu, rytmikę oraz przygotowanie choreografii do występów. Kształtują u dzieci wrażliwość muzyczną.

Logopedia

Zajęcia przyczyniają się do usprawnienia strony artykulacyjnej, gramatycznej i leksykalnej mowy, umiejętności sprawnego komunikowania się.

Zajęcia plastyczne

Zajęcia plastyczne mają na celu rozwijanie dziecięcych talentów, budowanie zainteresowań plastyką, sztuką, twórczością oraz uwrażliwianie na piękno.

Religia

Katecheza w przedszkolu ma na celu poprawne rozumienie znaków i symboli religijnych, pozytywne nastawienie do ludzi, chrześcijańską interpretację codziennych wydarzeń, a odbywa się poprzez zabawy ruchowe, opowiadania, prace plastyczne, śpiew, zagadki.

wakacje w przedszkolu

Wakacyjny Program Relaksacyjno - Poznawczy

W okresie wakacyjnym dbamy o to aby przedszkolaki aktywnie spędzały czas, opracowujemy Program Relaksacyjno-Poznawczy, który zawiera między innymi atrakcyjne wyjścia na teren miasta oraz dalsze wycieczki dostosowane do upodobań oraz możliwości dzieci. Realizujemy także zajęcia sportowe na boiskach pobliskiego ORLIKA pod kierunkiem nauczyciela wychowania fizycznego oraz kontynuujemy zajęcia nauki pływania na basenie.

bezpieczna zabawa nad wodą
wakacje w przedszkolu
nauka pływania
uczę się pływać
Nauka pływania

Basen

Nauka pływania przez zabawę pod czujnym okiem instruktorów sprawia, że nawet niezbyt pewne siebie maluchy, szybko przełamują strach przed wodą i stopniowo podejmują coraz większe wyzwania, chętnie wskakując do basenu.

Wyjazdy na basen organizowane są raz w tygodniu.